Job

Vi har pt. ingen opslåede stillinger.

Uopfordrede ansøgninger sendes til sort-hvid@sort-hvid.dk.
Vi beder dig målrette din uopfordrede ansøgning til dit specifikke fagområde – det gør det lettere for os at give dig en relevant tilbagemelding. Vedhæft CV.

Studie- og virksomhedspraktik
Vi søger løbende praktikanter og modtager gerne motiverede ansøgninger. Skriv i ansøgningen, hvilket fagområde du er interesseret i. Vi vil gerne give studerende mulighed for at afprøve deres kompetencer og få praktisk erfaring med områder som kulturformidling, eventproduktion, kommunikation og PR. Det sker naturligvis med løbende vejledning fra en fagligt relevant medarbejder. Skriv til sort-hvid@sort-hvid.dk.  

Billetsalg & administration

Du køber dine billetter online på teaterbilletter.dk.

Har du spørgsmål, kan billetkontoret kontaktes på
Mail billet@sort-hvid.dk
Tlf. 70 70 74 94 

Telefontid er mandage kl. 13.00-15.00. 

På grund af travlhed skal du forvente længere svartid på mails, men vi bestræber os på at vende tilbage indenfor fem arbejdsdage.

Gavekort

Ønsker du at købe et gavekort til Sort/Hvid, kan du sende en mail til billet@sort-hvid.dk. Husk at skrive dit navn, din mailadresse og det beløb, gavekortet skal lyde på. Vær opmærksom på, at det kan tage op til to arbejdsdage, før du har gavekortet i din indbakke.

Når du skal indløse dit gavekort: skriv til billet@sort-hvid.dk og oplys dit gavekortnr., så booker vi billetterne til dig.

Sort/Hvids administration

Staldgade 38
1699 København V

Tlf. 70 70 74 94
Mail sort-hvid@sort-hvid.dk
CVR 32804012

Medarbejdere

Christian Lollike
Kunstnerisk direktør

Anne Dalby
Administrativ chef
anne@sort-hvid.dk
61 75 75 65

Mette Bryndum (barsel)
Administrativ chef

Signe Aarestrup
Salgs- og kommunikationsansvarlig
signe@sort-hvid.dk
61 33 52 67

Maja Vadum Larsen (barsel)
Salgs- og kommunikationsansvarlig
maja@sort-hvid.dk
61 70 89 79

Clara Lindstrøm Gleerup
Kommunikationsmedarbejder
clara@sort-hvid.dk

Sophia Corydon Smith
Billetansvarlig og administrativ koordinator
sophia@sort-hvid.dk
70 70 74 94

Nana Elisabeth Paja Senderovitz
Producent for musikdramatik
nana@sort-hvid.dk
61 66 62 91

Dorthe Schou Schmidt
Produktionsleder
dorthe@sort-hvid.dk

Morten Kolbak
Teknisk ansvarlig
morten@sort-hvid.dk

Albert Løgstrup Brygger
Teknisk elev
albert@sort-hvid.dk

Anders Thrue Djurslev
Dramaturg, ph.d.-studerende ved Aarhus Universitet
ad@sort-hvid.dk
25 11 47 02

Dit teaterbesøg og COVID-19

Coronapas
Til vores store glæde må man stadig gå i teatret – og vi skal passe på hinanden. Derfor skal du igen vise coronapas på Sort/Hvid, når du kommer.

Husk generelt at tage hensyn, og husk at spritte. Vi gør det samme.

Har du symptomer på COVID-19, skal du blive hjemme!
Men frygt ikke, du kan ved sygdom ombytte din billet til senere på sæsonen eller til et gavekort. Vi hjælper dig, hvis du kontakter billet@sort-hvid.dk inden forestillingens start.

opdateret 17.11.2021