Job

For øjeblikket har vi ingen ledige stillinger.

Uopfordrede ansøgninger
Du er altid velkommen til at sende en uopfordret ansøgning til sort-hvid@sort-hvid.dk.
Vi beder dig målrette din uopfordrede ansøgning til dit specifikke fagområde og vedhæfte CV – det gør det lettere for os at give dig en relevant tilbagemelding. 

Vil du arbejde i vores bar og billetsalg?
Så kan du skrive direkte til barcrew@sort-hvid.dk.

Studie- og virksomhedspraktik
Vi søger løbende praktikanter og modtager gerne motiverede ansøgninger. Skriv i ansøgningen, hvilket fagområde du er interesseret i. Vi vil gerne give studerende mulighed for at afprøve deres kompetencer og få praktisk erfaring med områder som kulturformidling, eventproduktion, kommunikation og PR. Det sker naturligvis med løbende vejledning fra en fagligt relevant medarbejder. Skriv til sort-hvid@sort-hvid.dk.  

Billetsalg & administration

Du kan købe dine billetter online på teaterbilletter.dk.

Har du spørgsmål, kan billetkontoret kontaktes på
Mail billet@sort-hvid.dk
Tlf. 70 70 74 94 

Telefontid er mandag til fredag kl. 13.00-15.00 (helligdage undtaget)

Gavekort
Ønsker du at købe et gavekort til Sort/Hvid, kan du sende en mail til billet@sort-hvid.dk. Husk at skrive dit navn, din mailadresse og det beløb, gavekortet skal lyde på. Vær opmærksom på, at det kan tage op til to arbejdsdage, før du har gavekortet i din indbakke.

Når du skal indløse dit gavekort: skriv til billet@sort-hvid.dk og oplys dit gavekortnr., så booker vi billetterne til dig.

Refundering
Hvis en forestilling aflyses, får du naturligvis refunderet din billet. Bliver du selv forhindret i at deltage pga. sygdom eller andet akut, kan vi desværre ikke refundere billetten. I nogle tilfælde kan vi dog bytte dine billetter til en anden forestilling, hvis du kontakter os på forhånd.

Sort/Hvids administration
Staldgade 38
1699 København V

Tlf. 70 70 74 94
Mail sort-hvid@sort-hvid.dk
CVR 32804012

Medarbejdere

Christian Lollike
Kunstnerisk direktør

Anne Dalby
Administrativ chef
anne@sort-hvid.dk
61 75 75 65

Mette Bryndum (barsel)
Administrativ chef

Signe Aarestrup
Salgs- og kommunikationsansvarlig
signe@sort-hvid.dk
61 33 52 67

Maja Vadum Larsen (barsel)
Salgs- og kommunikationsansvarlig

Clara Lindstrøm Gleerup
Kommunikationsmedarbejder
clara@sort-hvid.dk

Sophia Corydon Smith
Billetansvarlig og administrativ koordinator
sophia@sort-hvid.dk
70 70 74 94

Nana Elisabeth Paja Senderovitz
Producent for musikdramatik
nana@sort-hvid.dk
61 66 62 91

Dorthe Schmidt Schou
Produktionsleder
dorthe@sort-hvid.dk

Morten Kolbak
Teknisk ansvarlig
morten@sort-hvid.dk

Albert Løgstrup Brygger
Teknisk elev
albert@sort-hvid.dk

Anders Thrue Djurslev
Dramaturg, ph.d.-studerende ved Aarhus Universitet
ad@sort-hvid.dk
25 11 47 02