Job

Vi søger en studentermedhjælper til kommunikation
Vil du være med til at skabe markant og iøjnefaldende kommunikation om Sort/Hvids kunst og visioner? Vi søger en studentermedhjælper, som skal arbejde med kommunikation og sociale medier. Ansøgningsfrit 1. juni. Læs mere her

Uopfordrede ansøgninger sendes til sort-hvid@sort-hvid.dk.

Vi beder dig målrette din uopfordrede ansøgning til dit specifikke fagområde – det gør det lettere for os at give dig en relevant tilbagemelding. Vedhæft CV.

Studie- og virksomhedspraktik
Vi søger løbende praktikanter og modtager gerne motiverede ansøgninger. Skriv i ansøgningen, hvilket fagområde du er interesseret i. Vi vil gerne give studerende mulighed for at afprøve deres kompetencer og få praktisk erfaring med områder som kulturformidling, eventproduktion, kommunikation og PR. Det sker naturligvis med løbende vejledning fra en fagligt relevant medarbejder. Skriv til sort-hvid@sort-hvid.dk.  

Billetsalg & administration

Du køber dine billetter online på teaterbilletter.dk.

Har du spørgsmål, kan billetkontoret kontaktes på
Mail billet@sort-hvid.dk
Tlf. 70 70 74 94

Telefontid er mandag-fredag kl. 13.00-15.00 samt en time før forestillingsstart.

Gavekort

Ønsker du at købe et gavekort til Sort/Hvid, kan du sende en mail til billet@sort-hvid.dk. Husk at skrive dit navn, din mailadresse og det beløb, gavekortet skal lyde på. Vær opmærksom på, at det kan tage op til to arbejdsdage, før du har gavekortet i din indbakke.

Når du skal indløse dit gavekort: skriv til billet@sort-hvid.dk og oplys dit gavekortnr., så booker vi billetterne til dig.

Sort/Hvids administration

Staldgade 38
1699 København V

Tlf. 70 70 74 94
Mail sort-hvid@sort-hvid.dk
CVR 32804012

Medarbejdere

Christian Lollike
Kunstnerisk direktør

Mette Bryndum
Administrativ chef
mette@sort-hvid.dk
51 71 45 04

Nana Elisabeth Paja Senderovitz
Producent for musikdramatik
nana@sort-hvid.dk
61 66 62 91

Maja Vadum Larsen
Salgs- og kommunikationsansvarlig
maja@sort-hvid.dk
61 70 89 79

Clara Lindstrøm Gleerup
Kommunikationsmedarbejder
clara@sort-hvid.dk

Sophia Corydon Smith
Billetansvarlig og administrativ koordinator
sophia@sort-hvid.dk
70 70 74 94

Anders Thrue Djurslev
Dramaturg, ph.d.-studerende ved Aarhus Universitet
ad@sort-hvid.dk
25 11 47 02

Viktor Magnusson
Produktionsleder
viktor@sort-hvid.dk

Morten Kolbak
Teknisk ansvarlig
morten@sort-hvid.dk

Albert Løgstrup Brygger
Teknisk elev
albert@sort-hvid.dk

Sigrid Johannesen
Husinstruktør og konceptudvikler
sigrid@sort-hvid.dk

Dit teaterbesøg og COVID-19

Vi er fantastisk glade for igen at kunne byde jer velkommen i teatret. Fra 1. august skal du ikke længere vise coronapas, og du skal heller ikke bære mundbind.

Husk dog stadig at tage hensyn til hinanden, og husk at spritte. Vi gør det samme.

Har du symptomer på COVID-19, skal du blive hjemme!
Men frygt ikke, du kan ved sygdom ombytte din billet til senere på sæsonen eller til et gavekort. Vi hjælper dig, hvis du kontakter billet@sort-hvid.dk inden forestillingens start.